Binance, Kazakistan’da faaliyet göstermek için prensipte onay aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Astana Finansal Hizmetler Otoritesi veya Kazakistan’da bağımsız bir finansal düzenleyici olan AFSA, ülkede faaliyet göstermesi için büyük kripto para borsası Binance’e lisans verme yolunda bir adım attı.

AFSA, Pazartesi günü yaptığı bir duyuruda, dijital varlık alım satım tesisi olarak faaliyet gösteren ve başkent Nur-Sultan’daki bir finans merkezi olan Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde saklama hizmetleri sunan Binance’e prensipte onay verdiğini söyledi . Pazartesi günkü bir blog gönderisinde Binance , kripto borsasının “zamanı gelince” yapmasını beklediği onay için başvuru sürecini tamamlaması gerektiğini söyledi .

AFSA CEO’su Nurkhat Kushimov’a göre, Binance’e Kazakistan’da faaliyet göstermek için bir lisans verme yönündeki hareket , “yerel ve bölgesel olarak canlı bir dijital varlık endüstrisi ekosisteminin” gelişmesine yol açabilir. Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao veya CZ, borsanın küresel olarak “güvenli ve iyi düzenlenmiş bir ortamda” ürün ve hizmetler sunarak “uyum öncelikli” bir yaklaşımı hedeflediğini ekledi.

Mayıs ayında CZ, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev ile bir araya geldi ve ülkedeki “sanal varlık piyasası gelişimini” desteklemeyi amaçlayan bir mutabakat zaptı imzaladı . Önerilen çerçeve kapsamında Binance, Kazakistan’a kripto para birimleri için yasal yönergeler ve düzenleyici politikalar geliştirmede yardımcı olacak.

Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Japonya ve Tayland da dahil olmak üzere birçok ülkedeki düzenleyiciler, 2021’de Binance’in kendi yetki alanlarındaki operasyonlarını çökerterek potansiyel yatırımcılara uyarılarda bulundu ve bazı durumlarda borsanın uygunsuz şekilde iş yürüttüğünü iddia etti. lisanslama. Bununla birlikte, 2022’de Binance , Fransa , Bahreyn, İspanya ve Dubai’de faaliyet göstermek için düzenleyici onay aldı .

 

Rate this post
İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Minex Partner Kapandımı ? Minex Partner Nedir ?
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir