Bitcoin (BTC) Ortalama İşlem Ücretleri 1 Doların Altına Düştü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki yıldan fazla bir süredir ilk kez, Bitcoin (BTC) blok zinciri işlem ücretleri 1,00 doların altına düştü ve bu da uygulanabilir bir ana akım finansal sistem olarak kullanım durumunu daha da güçlendirdi.

Bir blok zinciri ağı üzerinden az miktarda para göndermek için önemli miktarda para ödemek zorunda kalmak elverişsizdir. Örneğin, NFT çılgınlığı sırasında, Ethereum blok zincirindeki işlem maliyetleri birçok büyüklük sırasına göre arttı ve sıradan kullanıcılar üzerinde aşırı baskı yarattı.

Bitcoin işlemlerinin yavaş ve pahalı olduğu zamanlar oldu, ancak Lightning Network ve Taproot gibi iyileştirmeler bunun bir daha asla olmayacağını garanti ediyor. Bitcoin’in ortalama işlem maliyetleri Pazartesi günü 0.825 dolara düştü, 13 Haziran 2020’den bu yana en düşük seviye.

Bitcoin (BTC) Ortalama İşlem Ücretleri 1 Doların Altına Düştü

Kolay Madencilik Zorluğu

İşlem ücretlerindeki düşüş, zamanında yükseltmeler, düşen piyasa fiyatları ve azalan madencilik zorluğu dahil olmak üzere birkaç farklı şeye atfedilebilir. Madenciler, uzun süreli bir çip kıtlığının ardından giderek daha ucuz donanıma erişirken, yeni bir BTC bloğu madenciliği yapmanın zorluğu giderek artıyor.

Ağ zorluğundaki üç aylık düşüş Ağustos ayında sona erdi ve metrik sonunda 28.351 trilyon seviyesine geri döndü. Bitcoin topluluğunun ısrarlı çabaları sayesinde ağ, sağlam bir para sisteminin özelliklerini koruyor.

Kullanıcılar genellikle bir ağın daha yeni sürümlerinin daha düşük gaz fiyatları ve daha hızlı işlemlerle sonuçlanacağına inanırlar. Örneğin, “The Merge” olarak bilinen Ethereum için en çok beklenen gelişme, daha ucuz gazla sonuçlanmayacaktır.

Merge güncellemesinin bir parçası olarak, Ethereum ana ağının mevcut yürütme katmanı, Beacon Chain ile entegre edilerek enerji yoğun madenciliği gereksiz hale getiriyor.

Rate this post
İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Bitcoin madenciliği ne zaman bitecek?
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir