Bitcoin, El Salvador’da Uluslararası Turizmin Büyümesine Etki ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Ülkenin turizmdeki artışın başlıca sebebi sörf, bitcoin ve suçların azalmasıyla alakalı
  • 2019’a kıyasla Salvador’un turizm geliri %6 arttı.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkedeki turizmle ilgili gelirdeki artış hakkındaki görüşlerini dile getirdi ve bitcoin’in (BTC) yasal nakit olarak getirilmesini savundu. Bukele, bu yükselişten üç önemli faktörün, sörfün teşvik edilmesinin ve suçlardaki düşüşün sorumlu olduğunu iddia etti.

Başkan şunları söyledi:

Sadece bir avuç ülke turizmini pandemi öncesi seviyelere getirebildi. Ve bu uluslararası turizm, bu yüzden arkasındaki nedenler çoğunlukla bitcoin ve sörf.

El Salvador, geçtiğimiz günlerde turizm gelirleri pandemi öncesi seviyelere ulaşan ülkeler arasında yer aldı. Dünya Turizm Grubu’na göre, El Salvador turizmle ilgili gelirini 2019’a kıyasla %6 artırdı. Ülkenin turizm bakanı Morena Valdez, Şubat ayında sektörün bu zamandan bu yana %30 büyüdüğünü söyledi. 

El Salvador’un BTC’ye Olumlu Yaklaşımı

İstatistikler ayrıca El Salvador’da 2020’den bu yana suç ve cinayette dramatik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Ek olarak, El Salvador sörf için dünyanın en iyi dalgalarından bazılarına sahiptir. Geçen yılın Nisan ayında 9 binden fazla kişinin gözaltına alınmasına yol açan olağanüstü hal ilanı da dahil olmak üzere, Bukele yönetiminin çete bağlantılı suçlarla mücadele için aldığı tedbirler sert eleştiriler aldı. Bukele, bununla birlikte ülkenin turizm sektörünün gelişimini hızlandırdığını iddia ediyor.

Hükümet, yeni bitcoin yatırımlarının ülkedeki bitcoin savunucularının sayısını artıracağını tahmin ediyor. Bir kripto para yatırım platformu olan Bank Of The Future tarafından El Salvador’a 6 milyar dolar yatırım yapacağına dair son duyuru, El Salvador’un ABD büyükelçisi Milena Mayorga tarafından yapıldı. 

Rate this post
İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Torn Coin (Tornado Cash) Çakıldı: Geliştiricisi Hollanda’da Tutuklandı!
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir