Bitcoin Neden Düşüyor? Cevap BTC Hodler Sayısında Olabilir Mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok zincir ve kripto para veri sağlayıcısı Glassnode’un yeni ölçümlerine göre en az bir Bitcoin tutan adreslerin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 873.043’e ulaştı.

 

Ayı piyasası başta BTC olmak üzere aylardır tüm kripto para birimlerini etkisi altına almış durumda. Lider kripto para uzun süredir beklediği yükselişi elde edemediği gibi, destek seviyelerini de kırarak aşağı yömlü hareketlenmeler gösteriyor.

 

Buna karşın en az tek bir Bitcoin sahiplerinin sayısında mütemadiyen önemli artış kaydediliyor. Yaşanılan kripto kışından faydalanan yatırımcılar, büyük şirketler ve kripto meraklıları dijital parayı cüzdanlarına eklemeye deva ediyor.

 

 

 

Glassnode’a göre, piyasada aşırı hold yapan yatırımcı var. Bu durum da, BTC yatırımcılarının 2022’de düşen fiyatlara rağmen kripto paralarını istikrarlı bir şekilde elinde tutmasına neden oldu.

 

Bitcoin (BTC) Yükselemiyor

Bir numaralı kripto para birimi Bitcoin, günlerdir 18 bin dolar ve 22 bin dolar seviyeleri arasında dalgalaıyor ve bu durum diğer altcoinlerin de grafiğine yansıyor. Bu yatayda seyreden ve zaman zaman destek seviyelerini kıran hareketlenmeler, kripto yatırımcılarına ve piyasaya nazik davranmıyor.

 

Son günlerdeki grafiğine göre BTC, hafifçe yükselme ve sonunda geri düşme eğiliminde olduğu için 20 bin dolarlık destek seviyesini korumakta zorlanıyor gibi görünüyor. CoinMarketCap verilerine göre kripto para haberin yazıldığı anda 20.354 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %2’nin üzerinde değer kaybetti.

 

 

 

Kripto paranın beklenen yükselişe geçememesinin altında yatan sayısız sebeplerden birisi ise hodler sayısındaki bu yükseliş. Pek çok yatırımcı düşen fiyatlardan istinaden ederken, olabilecek en düşük fiyattan satın almak istiyor ve hemen satma eğiliminde olmuyor. Bu durum, piyasadaki hacmi etkilerken, bir yandan da BTC’nin istediği momentumu yakalamsına engel oluyor.

İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Binance, Coinbase’i Geride Bırakarak En Fazla Bitcoin Arzına Sahip Borsa Oldu

 

4.5/5 - (2 votes)
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir