Kripto Borsası Hotbit tüm işlemleri Durdurdu, Yetkililer Fonları Askıya Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Hotbit, borsanın platformundaki tüm alım satım, para yatırma, para çekme ve fonlamayı askıya aldığını belirtti Borsaya göre, kolluk kuvvetleri birkaç üst düzey yetkiliyi mahkemeye çağırdı ve borsanın eski bir çalışanını içeren bir ceza davasını araştırırken bazı varlıklarını dondurdu.

 

 

Borsa Çevresinde Yasadışı Faaliyet

Kripto borsasının askıya alınmasının nedeni, bu yılın Nisan ayında şirketten ayrılan eski bir Hotbit yönetim çalışanının geçen yıl ceza yasalarını ihlal eden ve borsanın bilgisi olmadan Hotbit’in iç düzenlemelerine aykırı bir projeye dahil olmasıydı.

Bunu takiben, kolluk kuvvetleri, Temmuz ayının sonundan bu yana soruşturmaya dahil olan birkaç Hotbit üst düzey yöneticisini mahkemeye çağırdı. Ek olarak, Hotbit’in fonlarının bir kısmı yetkililer tarafından donduruldu ve bu da Hotbit’in normal çalışmasını durdurdu.

Kripto para borsası Hotbit şunları söyledi;

Hotbit, işbirliğine devam etmek ve kolluk kuvvetleri tarafından soruşturmanın ilerlemesini takip etmek için çok çalışıyor ve soruşturmanın sonuçlarını mümkün olan en kısa sürede açıklayacak.

Borsa kullanıcıları , Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Singapur ve Japonya dahil olmak üzere birçok ülkede hizmetlerine erişemiyor. Hotbit, hangi yasal otoritenin yönetimini veya dondurulan fonların toplam miktarını araştırdığını belirtmedi. 

Kripto para borsası Hotbit’e göre, ne platformun kendisi ne de Hotbit yönetiminin diğer üyelerinin soruşturma altındaki yasa dışı eylemlere dahil olmadığı iddia edildi.

Ayrıca, Hotbit exchange, ne zaman olacağından emin olmasa da, varlıklar dondurulduğunda hizmetlerine devam etmeyi planlıyor. Binance ve Coinbase’den daha az bilinen bir kripto borsası olan Hotbit, CoinMarketCap’e göre durmadan bir gün önce 350 milyon dolarlık işlem hacmi bildirdi.

Para çekme işlemlerini askıya alan en son kripto para borsası Hotbit, bundan önce Singapur merkezli kripto para borsası Zipmex para çekme işlemlerini durdurdu ve bir moratoryum talep etti. Ve iki önde gelen kripto borç veren Voyager Digital ve Celsius Network de iflas ilan etti.

Rate this post
İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Kripto Para Piyasası Nasıl İşlemektedir ?
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir