Kripto Piyasası 2008 Çöküşüne Benzer Domino Etkisi Yaşabilir!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022, kripto para borsaları ve firmalar için harika bir yıl olmadı. Yaklaşık 10 kripto firması, yılın başından bu yana para çekme işlemlerini askıya aldı ve birçoğu iflas koruması için başvuruda bulunmak zorunda kaldı.

Kripto piyasası, son haftalarda elde edilen muazzam kazançları daha da aşındıran büyük sermaye çıkışları kaydediyor. Devasa satış baskısına tanık olan Bitcoin (BTC) de fiyatını 20.000 doların üzerinde tutmak için bir savaşla karşı karşıya.

Şimdi, ünlü bir kripto analisti tarafından domino tarzı bir etkinin başlama olasılığı hakkında bir uyarı yayınlandı. Bu, 2008 piyasa çöküşüne benzer olacaktır, çünkü bu sefer de piyasa aşağı doğru bir ivme ile karşı karşıyadır.

Piyasa, en değerli kripto varlığı olan Bitcoin’deki düşüş nedeniyle bir günde 70 milyar dolar kaybetti. 19 Ağustos’ta Evening Standard, kripto endüstrisinin tıpkı 2008’de finans piyasasında olduğu gibi bir domino etkisi yaşayabileceğini bildirdi.

Spot işlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan OKX’in Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai’ye göre,

“Kripto firmaları arasında gördüğümüz domino etkisi, Wall Street firmaları arasındaki 2008 mali çöküşüne benziyor. “

2008 Çöküşü

Bitcoin Düştüğünden Beri, Terra dahil 10 kripto şirketibilgi
(LUNA) ve Celsius Ağı Gibi Kredi Veren Firmalarbilgi
(CEL) piyasa çöküşü sırasında çöktü ve tüm para çekme işlemlerini durdurdu.

Bu 2008’de de oldu. Konut Piyasası darbe aldığı ve borçlular kredilerini ödeyemediği için birçok Wall Street Şirketi baskı altında kaldı.

Lai açıkladı:

“Her iki dava da büyük ölçüde yatırımcılar pahasına, mantıksız bir risk alan kurumlardan kaynaklandı.”

Piyasa bir günde 70 milyar dolar kaybettiğinden, önde gelen kripto para ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, piyasa değerinin kritik bir direnç seviyesinde reddedildiğini belirtti.

İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Bitcoin yeniden 30 bin doların altında

Piyasa katılımcılarının bir kripto rallisi umutları artık ciddi şekilde çöküyor. 2022’nin ilk yarısı zayıf olsa da ikinci yarıda da bir rahatlama olmayacak gibi görünüyor. Kazalar, kaos, yasa dışı faaliyetler ve artan düzenlemelerle insanlar kripto endüstrisine olan inancını kaybediyor.

Rate this post
1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir