Metaverse Arsa Nasıl Satın Alınır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazıda Metaverse arsa satın almak için neler yapmanız gerektiğini, Metaverse’deki güçlü oyunlardan nasıl arsa satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hatırlatmak gerekirse; Metaverse tek bir siteden, uygulamadan veya oyundan oluşmamaktadır. Birden fazla ağın ( bu ağ uygulama olarak da geçebilir oyun olarak da.) birbiriyle etkileşime geçip bir bütün oluşturmasına Metaverse adı verilir. Bu yüzden Metaverse’e kaydolmak dendiğinde aklınıza tek bir yer gelmemeli. Eğer “Metaverse” adı altında sizden kayıt olmanız isteniyorsa, çok yüksek ihtimal bir dolandırıcılık veya kandırmaca söz konusudur.

 

Metaverse terimi içerisindeki en popüler olan bir kaç ağı ve bunlara nasıl kayıt olacağınız hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdan ilginizi çeken, size göre olan ağı seçebilir ve ilgili yazıda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

Metaverse arsası satın alacağınız platforma karar verdikten sonra aşağıdaki adımları izleyerek, siz de bu sanal evrende bir arsa sahibi olabilirsiniz.

  1. Metaverse arsası alacağınız platformda alışveriş yapabilmek için dijital bir cüzdana sahip olmalısınız. Bunun için herhangi bir kripto para borsasını kullanabilirsiniz.
  2. Metaverse arazisi almak için seçtiğiniz platformda geçerli coinlerden satın alın. Örneğin; Sandbox’tan metaverse arazisi alacaksanız cüzdanınıza SAND yüklemelisiniz. Bu coinleri Binance gibi herhangi bir kripto para borsasından sıfırdan temin edebileceğiniz gibi elinizde ETH ya da DAI varsa da bunları SAND ile değiştirebilmeniz de mümkün.
  3. Satın aldığınız bu coinleri, metaverse arsası alacağınız platformdaki hesabınıza aktarın.
  4. İlgili platformdan bütçenize ve yatırım getirisine göre bir ada ve parsel seçin.
  5. Seçmiş olduğunuz arsayı elinizdeki coinlerle satın alabilirsiniz.

 

metaverse arsa fiyatları ne kadar

 

Güncel metaverse arsa fiyatları

Birçok kişi “metaverse arazi fiyatları ne kadar?” diye merak ediyor. Ancak Metaverse arsa fiyatları satın alınan platforma, arsanın konumuna ve metrekaresine göre değişkenlik gösteriyor. Öyle ki Sandbox platformundaki bir arsa parseli için en ucuz fiyat 14.099 dolara eşdeğer 3.7 Ether iken Decentraland’da ise 13.211 dolara eşdeğer 3.46 Ether olarak kayıtlara geçmektedir.

5/5 - (1 vote)
İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  ATA Coin Nedir? Automata Network (ATA) Coin Yorum ve Geleceği 2022
0
be_endim
Beğendim
2
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir