Paribu Güvenilir Mi? (Paribu Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 yılında faaliyetine başlayan Türk kripto para borsası Paribu, kısa sürede yoğun ilgi gördü. Günümüzde beş buçuk milyonu aşkın kullanıcısıyla Türkiye’nin en büyük hacme sahip olan kripto para borsası olmayı başardı. Bununla birlikte birçok kullanıcı veya kripto para yatırımcısı Paribu güvenilir mi? Sorusunu soruyor.

 

Kripto para birimleri, her gün milyonlarca kişi için kazanç sağlıyor. Özellikle Türkiye’de kripto para yatırımı yapan milyonlarca kişi var. Üstelik onlarca farklı kripto para borsası, kullanıcıları için farklı avantajlar sunmayı başarıyor. Paribu’da kolay kullanım ve düşük komisyon özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmiş durumda. Paribu yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren güvenilir borsalardan biridir. Gelin, Paribu’yu yakından inceleyelim!

 

Paribu Nedir?

Paribu, kripto para alım, satım ve transferine imkan tanıyan Türk kripto para borsasıdır. 2017 yılında Yasin Oral tarafından kurulmuştur ve günümüzde CEO görevini sürdürmektedir. Paribu’da yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği bitcoin, ethereum, ripple, dogecoin vb. 80’i aşkın kripto para birimi listeleniyor.

 

Ziraat Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank ve Fibabanka müşterileri, Paribu hesabına 7/24 transfer ya da para yatırma/çekme işlemi yapabiliyor. Aynı zamanda diğer banka müşterileri EFT saatleri içinde transfer işlemini düşük komisyonla gerçekleştirmektedir.

 

Paribu’nun anlaşmalı bankaları sayesinde birçok kullanıcı kripto para alım ve satım işlemlerini dakikalar içinde gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte yaklaşık 15 dakika içinde Paribu’ya yapılan transferler tamamlanıyor. Dolayısıyla Türk kripto para yatırımcıları, özellikle anlık kripto para işlemlerini Paribu ile sorunsuz gerçekleştirebiliyor

Paribu Güvenilir Mi?

Beş buçuk milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan Paribu, en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alır. Aynı zamanda kullanıcıların 7/24 ulaşabileceği Paribu destek numarası ve canlı yardım seçeneği de bulunur.

 

İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  BAE Merkezli Market, Kripto Para Birimlerini Kabul Ediyor

Paribu özellikle kısa sürede transfer, sorunsuz işlem ve daha önce saldırıya uğramamış olması sebebiyle güvenilirliğini koruyor. Aynı zamanda kısa süreli kesintiler için Paribu sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yayınlayarak kullanıcılarını bilgilendirmektedir.

 

Paribu, Türkiye’nin en yüksek hacme sahip olan kripto para platformudur. Her gün 110 milyonu aşkın işlem hacmiyle Türk kripto para borsaları arasında güvenirliğini ispatlamaktadır. Aynı zamanda 2021 Nisan ayında 2 milyar 790 milyon dolarlık işlem hacmiyle, dünya üçüncüsü olmuştur. İşlem hacmi ve kullanıcı odaklı çözümleri ile Paribu güvenirliğini sürdürüyor.

 

Paribu Yasal Mı?

Paribu’yu kullanmak ve kripto para birimlerine yatırım yapmak yasaldır. Her geçen gün büyüyen Paribu, Türk Ticaret Kanunu’na uygun olarak faaliyet göstermekte ve vergi ödemektedir. Aynı zamanda Paribu, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Türk Borçlar Kanunu mevzuatlarına tabiidir.

 

Dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’de kripto para borsalarıyla ilgili kesinleşmiş bir yasa bulunmuyor. Ancak bununla birlikte Paribu, var olan mevzuatlara uyum sağlayan ve vergilerini ödeyen yasal bir şirkettir. Aynı zamanda Paribu ya da diğer kripto para borsalarının kullanımını engelleyen bir yasa bulunmuyor

 

5/5 - (1 vote)
1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir