featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Ağustos’ta Bitcoin (BTC) aylardır ilk kez 25.000 doların üzerine çıktı, ancak tüccarlar bir boğa koşusuna bahse girmek konusunda isteksizdi. Parite hafta sonu boyunca dağılabilir ve 23.700 dolar kazanabilir. Hafta sonu boğalar pariteyi 24.000 doların üzerinde tutmalı.

Makroekonomik bir uzman olan Raoul Pal , kripto piyasalarının dibe ulaştığından son derece emin olduğunu iddia ediyor. Eski Goldman Sachs yöneticisi, varlık yönetimi şirketi Arca ile yaptığı yeni bir röportajda, kripto piyasasını yılın büyük bir bölümünde kasvetli tutan makroekonomik iklimin değişmeye başladığını iddia ediyor.

Makro onun için yuvarlanıyor. Bununla, bir durgunluğun yaklaştığını kastediyor. Tedarik Yönetimi Enstitüsü (ISM) anketi ve diğer maddeler çok yakında dağılmaya başlamalı ve bunu her yerde fark ediyoruz.

Bu nedenle, bu büyüme yok oluyor. Ek olarak, anlatı devam etmedi ve çoğu emtia %30 ila %50 oranında azaldı.

Herkes petrolün 200 dolara yükseleceği üzerine bahse giriyor. Bir arınmanın yakın olduğuna ve 60 dolara düştüğüne inanıyorum. Nihai enflasyon masalı bu nedenle.

Enflasyon düşecek mi?

Pal, makroekonomik ortamdaki değişikliklerin önce işletmeleri, ardından işgücü piyasasını etkileyeceğini tahmin ediyor.

Covid’den sonra, İnsanların muazzam envanterler biriktirdiğini iddia etti. Ekonomideki yavaşlama ve enflasyonun harcanabilir gelir üzerindeki etkisi nedeniyle bu stoklar şu anda satılmamaktadır.

Walmart ve Amazon bunu bizim için gösterdi. Satmak için stoklarda indirim sunmaya başlayacaklar. İnsanlar işçileri işten çıkarıyor. Böylece, makro döngü nahoş aşamasına ulaşacaktır.

Pal, ekonomi için olumsuz haberler olsa da finans piyasaları için olumlu haberler olduğunu vurguluyor.

“Bu neden Raoul’u boğa yapıyor? Bunun sonucu enflasyonun düşmesi ve tahvil getirilerinin düşmesi olduğu için likidite koşulları iyileşir. Finansal piyasaları makro düzeyde en çok harekete geçiren şey ise likidite koşullarıdır.”

Rate this post
İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Kripto Piyasası 2008 Çöküşüne Benzer Domino Etkisi Yaşabilir!
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir