Shiba Inu Topluluğu SHIB Geleceği Hakkında Ne Düşünüyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası Bitcoin liderliğinde değer kaybederken popüler meme coin Shiba Inu da BTC’nin düşüşünden nasibini aldı. 11 Haziran tarihinin sabah saatlerinde başlayan aşağı yönlü hareket ile SHIB, dört saatlik mumda %7’den fazla değer kaybetti.

Mayıs ayının son günlerinden bu yana toplanamayan meme coin, haberin yazıldığı anda $0.0000097 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Son 24 saatte %5’ten fazla değer kaybeden SHIB’in market değeri 5 milyar dolar civarındayken, piyasa hacmi %24’lük artışla 278 milyon dolar seviyelerinde seyrediyor.

 

Shiba Inu Topluluğu Ne Düşünüyor?

Peki kripto paranın sayısız iş birliği ve yenilikle büyüttüğü topluluğu grafik performansı hakkında ne düşünüyor ve veriler ne söylüyor? Öncelikle Shiba Inu’nun sosyal hakimiyet ve sosyal bahsi geçme trafiği geçtiğimiz haftaya göre daha yüksek.

 

LunarCrush’tan alınan verilere göre, söz konusu zaman diliminde kripto paranın sosyal medya ve internette adının geçmesi oranı %36,7, sosyal hakimiyet ise %45,79 arttı.

Bu yükseliş, son zamanlarda daha fazla insanın sosyal platformlarda Shiba Inu hakkında konuştuğu anlamına geliyor. Artan ün ve iyileşen sosyal duyarlılık genellikle fiyata olumlu yansır yardımcı olur çünkü bu yükseliş kriptoya artan ilginin göstergesidir.

 

Ancak her popülerlik grafiğe olumlu yansımaz çünkü kripto paranın neden konuşulmaya başladığını incelemek gerekir. Geçtiğimiz hafta SHIB ile ilişkili yükseliş hissi %47’lik bir değer kazandı. Ancak aynı dönemde düşüş eğilimi gösteren sosyal görüşmeler de %55 arttı. Aslında kripto paranın istenilen fiyat artışını gösterememesinin en büyük sebeplerinden biri de topluluktaki bu bölünmüş fikirlerden kaynaklanıyor.

 

Yatırımcılar SHIB İçin Short İşlem Tercih Ediyor

Kripto topluluğunun düşünceli göz önüne alınırken yalnızca sosyal tarafı değil, yatırımcıların Shiba Inu alıp satarken tercih ettikleri pozisyonlar da önem arz ediyor. Nitekim son 24 saatlik short ve long işlemler de SHIB topluluğunun kriptonun geleceği hakkında ne düşündüğüne dair pek çok detay veriyor.

İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Polkadot Nedir? DOT Nedir?

 

 

 

Coinglass verilerine göre, son 24 saat içerisinde Shiba Inu için short ve long işlem açan yatırımcıların oranları oldukça yakın. Fakat genel tabloda yatırımcılar short işlemi terich ediyor; %52.38 short işlem varken, SHIB long işlem sayısı %47.62.

 

Bu da demek oluyor ki işlemler bazında meme token yatırımcılarının daha büyük kısmı fiyatın aşağı yönlü olacağını ön görüyor. Nitekim kripto para piyasası henüz yükselişe geçemiyor ve BTC ağır darbeler alıp destek seviyesini test ediyorken, çoğu analist yakın zamanda piyasa için bir umut ışığı görmüyor.

5/5 - (1 vote)
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir