featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SHIBA Nedir? Nereden Satın Alabilirsiniz?

Shıba coin, resmi web sitesinde kendini tanımlarken, merkezi olmayan ve kendiliğinden oluşmuş bir topluluk deneyi şeklinde tanımlar. Shiba, borsada Ethereum tabanlı bir altcoin olarak bulunur. Kurulumu sırasında herhangi bir yatırımcıdan destek almadan tamamen kendi imkanları ile bu seviyeye gelmiştir.

SHIBA Nedir?

Shıba Inu (SHIB) ya da diğer ismiyle Shıba Token, “Ryoshi” takma isminde bir kişi tarafından 2020 Ağustos ayında oluşturulmuş olan köpek temalı bir kripto para birimidir. Scrypt adında madencilik algoritmasının Ethereum (ETH) ağı bünyesi üzerinde çalışan ve versiyonunu kullanan SHIB, ilk adım olarak ShibaSwap isimli kendi merkeziyetsiz borsası olan (DEX) üzerinde listelendi.

SHIBA Para Birimini Farklı Kılan Ne?

Shıba resmi web sitesinde belirtildiği üzere, dünyanın birçok yerlerinde bulunan ve köpeklerden ilham alan dijital sanatçılar, benzersiz token (NFT) piyasasına yeni bir ikon sunarak “artistik Shiba hareketini” hayata geçiyor.

Shiba Inu Rescue Association isimiyle oluşmuş oluşum, gerçek hayatta ise canlı Shıba köpeklerini kurtarmak yolunda bağış toplamak amacıyla Amazon Smile ile bir ortaklık yaptı.

SHIBA Para Biriminin Piyasa Değeri Ne Kadardır?

Dogecoin’den sonra piyasada yerini bulan ve sürülen Shiba coin, 28 milyar doların üzerinde bir piyasa değerini elinde tutmaktadır. Kripto para borsasında 14. en yüksek piyasa değerine sahip olan CoinMarketCap’e göre 13 milyarın üzerinde bir değere sahiptir.

SHIBA Nasıl Çalışır?

Her bir SHIB token, mobil uygulamada ve kripto para borsalarında dijital bir cüzdanda saklanan bilgisayar dosyasıdır.

Dijital cüzdanların sahipleri, finans kurumlarından yardım almadan kendi aralarında internet aracılığıyla SHIB gönderip alabilirler. Her işlem, blok zinciri adında halka açık bir defter üzerine kaydedilir. Böylece, işlemler takip edilebilmektedir. Bu, dijital dolandırıcılığı önlemeye de yardımcı olur.

SHIBA Geleceği Nasıl İzlenim Veriyor?

Shıba’da tıpkı Dogecoinde olduğu gibi geleceği şekillendiren benzer temellerden güç alır. Dogecoin ve diğer köpek temalı kripto paraların tam tersine gelişim yönünde önemli adımlar atarak rakiplerini zorlayarak önlerine geçmeye çalışıyıor. Shıba gelecek vaat ettiği teknolojisine göre değil popülerliğine göre değerlendiriliyor. Shıba geleceğinde beklenen tahminler iyi yönde ilerlediğini gösteriyor.

İlgili diğer haberimizi de beğenebilirsiniz;  Bitcoin Neden Düşüyor? Cevap BTC Hodler Sayısında Olabilir Mi?

SHIBA Avantajları Nelerdir?

Shıba sahip olduğu popüler yüzü sayesinde pek çok dezavantajını gizlemiştir. Yatırım dünyasında bu para birimlerine mesafeli yaklaşırken Shiba bu durumu kendine amaç edinmiş ve kendini piyasada ispatlamıştır. Bir diğer yandan gelişimini sürdürmeye devam eden ve kabul görme adına önemli adımların atıldığı Shiba’nın birçok avantajı vardır.

Shiba topluluğu, ekosistemlerine sahip çıkmanın yanı sıra SHIB Coin’e ek olarak kullanım alanları oluşturmak için mücadele vermektedir.

Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi önemli isminlerinde desteğini almıştır.

NFT, metaverse ile sanal arazi satışı ve daha farklı blockchain teknolojilerinde yerini alarak gelişimini sürdürüp kendisini kabul ettirmek yolunda ek kullanım alanları oluşturmaktadır.

ShibaSwap üzerinden kendisine kullanım alanı açtığı gibi takas, vb. işlemlere izin vererek likiditesini artırmaktadır.

Bir çok büyük kripto borsalarının tamamında Shiba listenlenmektedir..

Amazon üzerinden yapılan mama kampanyaları ile bağış para birimi olarak kendini ispat etmiştir.

Bu gibi durumlar Shıba için alım satımlarda önemli rol oynayıp tercih sebebi olmaktadır.

SHIBA Piyasa Bilgileri

Shıba coin 589,735,030,408,323 adettir. SHIB 28 Ekim 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek değeri olan $0.00008845 fiyatına ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük değerini ise 01 Eyl 2020 tarihinde $0.000000000082 değeri ile görmüştür.

SHIBA Nasıl Alınır?

Shıba alımını gerçekleştirebilmek için ilk olarak güvenilir bir kripto para borsası seçmeniz gerekiyor. Shıba coin, bir çok diğer borsaların yanı sıra Huobi, Binance, Gate.io, Uniswap ve OKEx gibi güvenilir kripto borsalarında listelenmiştir. Bu borsalar üzerinden shıba alımı gerçekleştirebilirsiniz.

 

5/5 - (1 vote)
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir